Referencie z individuálnych sedení

Referencie zo PSYCH-K® BASIC workshopov

Referencie z individuálnych sedení

Krátko na to prišlo uvedomenie, že som na partnerský vzťah pripravená. Balansovanie prinieslo ovocie a mne do života vstúpil nový muž, ktorý hľadal presne to, čo ja.

"Po predchádzajucom rozchode som si dopriala obdobie smútku a samoty naplno. A keď prišiel čas posunúť sa ďalej, pretože som mala jasne nastavené, že partnera v budúcnosti chcem, že samoty bolo v minulosti dosť, prišla mi do života metóda PSYCH-K®.

Vedela som, že musím vyriešiť najdôležitejšie, čo som dovtedy odkladala, alebo si myslela, že už mám zvládnuté. No byť bez partnera mi ukazovalo, že ešte nie je zvládnuté. A to bol vzťah s otcom, ktorého som nerešpektovala a neprijímala takého, aký je, tým pádom nemilovala bezpodmienečne. Kládla som si otázku, keď nemilujem svojho otca, môjho prvého muža v živote, ako chcem milovať svojho budúceho partnera?

Pomocou PSYCH-K® som balansovala a osobne zmenila postoj k svojmu otcovi. Pochopila som, že ja nemôžem viac ignorovať nesúlad, ktorý som medzi nami cítila. Pretože ja verím, že naše duše si vyberajú svojich najbližších presne takých, akí sú a vyberáme si úlohy, ktoré máme vo svojich životoch zdolať. Viem, že mať vyrovnané vzťahy s rodičmi je náš základ.

Krátko na to prišlo uvedomie, že som na partnerský vzťah, ten zrelý a harmonický, pripravená. Chvíľu s tým podvedomie bojovalo, ale balansovanie prinieslo ovocie a mne do života vstúpil zakrátko nový muž, ktorý hľadal presne to, čo ja. A nie je to ružové, zvykáme si na seba. Tak ako v bežnom živote všetko nové nepoznané je výzvou, ktorú máme zdolávať. Sme zároveň vďační, že máme jeden druhého a môžeme zdieľať spoločný čas."

Marika Vrbičanová

S každým balancom prichádzali aha momenty a pocit úľavy i oslobodenia.

"Začal môj posledný ročník na fakulte, keď sme sa s Jankou prvýkrát stretli na online sedení. Vedela som, že ma čaká mimoriadne náročných 9 mesiacov a že nastal čas požiadať o pomoc, aby som to zvládla. Bola som uzlík nervov. A tak sme balancovali. S každým balancom prichádzali aha momenty a pocit úľavy i oslobodenia.

Janka má dar; má ich mnoho a jedným z nich je, že identifikuje podstatu problému. Zacieli naň a usmerní, čo by bolo vhodné balancovať. Neraz ma prekvapila jej nekonvenčnými vhľadmi a ja som len v nemom úžase sledovala jej myšlienkové pochody. Pri tom všetkom drží súcitný a bezpečný priestor.

Ukázala mi, čo všetko je so PSYCH-K® možné a ako tento jedinečný nástroj používať. Za to všetko veľké Ďakujem, Janka!"

Mária Pravdová, Sociálna pedagogička, masérka, fyzioterapeutka

Ďakujem, že sme mohli spoločne na vzťahu s mojou sestrou popracovať. Pomohla si mi navnímať si iný uhol pohľadu a so sestrou sme sa po 4 rokoch udobrili.

"Robila som vzťahový balans s Jankou, kde bolo potrebné riešiť vzťah s mojou sestrou. Asi 4 roky sme spolu nekomunikovali. Vždy mi bolo nepríjemné sa s ňou stretnúť. Nejakú dobu som to spracovávala, ale vnímala som, že nie som schopná ísť do akčného plánu, bol v tom veľký odpor.

Asi po 14 dňoch, po vzťahovom balanse s Jankou, všetko prišlo ku mne ako štipľavá, ihličková sprcha a ja som konečne bola pripravená povedať ,,DOSŤ". So sestrou sme sa stretli a vykomunikovali sme v pokojnej chvíli bolestné chvíle z minulosti.

Cítila som sa pri rozhovore pokojná, vyrovnaná, s príjemným pocitom, že ma nedokáže nič rozhodiť, nech bola bolestná spomienka akákoľvek.

Ďakujem ti Jani, že sme mohli spoločne na vzťahu s mojou sestrou popracovať. Pomohla si mi navnímať si iný uhol pohľadu a so sestrou sme sa po 4 rokoch udobrili."

Cat Jílková

Metóda PSYCH-K® a tvoj úžasný láskavý prístup mi pomohol veľmi účinne a prirodzene zmeniť  "negatívny scenár" a byť tou, kým vo svojej podstate som. Akoby som zrazu mala na výber, čo urobím, čo doteraz nebolo možné.

"Ďakujem za tvoju pomoc a vedenie, aj keď viem, že ešte nie som na konci. Dlho sa mi nechcelo veriť tomu, že naučené vzorce v mojej hlave z minulosti ma tak veľmi ovplyvňujú až som pochopila, že vôbec nie som paňou svojho života.

Nevedela som však, čo s tým robiť. Každý, kto to zažil vie, že je to tak silné, že len chcieť nestačí. Asi najhorší pocit u mňa bol, keď som si uvedomila, že nežijem svoj život, len ho akoby sledujem ako divák a všetko v ňom sa deje podla nejakého strašného scenára, ktorý mne a mojim blízkym spôsoboval mnoho bolesti.

Metóda PSYCH-K® a tvoj úžasný láskavý prístup mi pomohol veľmi účinneprirodzene zmeniť tento "negatívny scenár" a stať sa postupne tou, ktorá už nerobí ,čo nechce, ale teším sa z toho, že môžem robiť to, čo chcem a byť tým, kým vo svojej podstate somAkoby som zrazu mala na výber, čo urobím, čo doteraz nebolo možné.

Pocit slobody, pokoja, až takej vďačnosti, že robím to, čo je v súlade so mnou, je nenahraditeľný!

Telo a duša sú prepojené, automaticky som sa začala cítiť lepšie aj fyzicky, pocit chladu,ktorý má celý život sprevádzal zrazu postupne odchádza, tiež ekzém, nespavosť, rôzne bolesti odchádzajú...

Je to krásny pocit, želám to každému, kto je "väzňom" vo svojej vlastnej hlave.

Zuzana, maminka 2 dcér

Díky přepisu vzorce jsem pocítila radost a reálnost tvrzení,

které jsme nově naprogramovaly.

"Na Janu jsem se obrátila s tématem pocitu finančního stropu, který jsem několik posledních měsíců vnímala. Jako bych si dala minimální hranici, kterou potřebuji vydělat a realita mi opravdu dávala jen tu minimální částku a já netušila, jak to změnit a překonat ji. S tímto tématem byl spojený pocit tlaku. Vnímala jsem, jak se mi často tíhou tématu vírá hrudník a toto téma mě doslova nenechalo klidně spát.

Jana byla celou dobu vnímavá, vlídná. Velmi rychle jsem s ní pocítila pocit bezpečí. Dokázala jsem se uvolnit, zklidnit a důvěřovat jí i procesu. Kladla mi velmi zajímavé otázky, které mě vedly do vnitřního světa, do emocí v těle a s tím spojených obrazů.

V průběhu sezení přicházely různé AHA momenty, některá témata v mém životě se mi díky tomu začala propojovat a já porozuměla, proč jsem se v některých situacích zachovala tak, jak jsem se zachovala.

Jana pocítila, že máme pokračovat i s dalším procesem a já za to byla ráda, neboť se tím uvolnila další vrstva emocí a uložených negativních přesvědčení. Vnímala jsem odlehčení. Díky přepisu vzorce na pozitivní jsem dokonce pocítila radost a reálnost tvrzení, které jsme nově naprogramovaly. Tohle byla pro mě veliká změna.

Na konci (a vlastně doteď) pociťuji mnohem větší vnitřní klid. Téma minimálního příjmu mě nestahuje jako před tím. Jak se to odrazí v realitě uvidím v následujících týdnech. Každopádně už jen samotný pocit úlevy je velmi znatelný. Janu moc doporučuji."

Eliška Mabel Morkes, autorka knihy Dračí příběh, www.vnitrnisvety.cz

Zažila jsem si nový začátek a cítila jsem přitom

svobodně, sebevědomě a  lehce

"Máš úžasný dar přijímat člověka jaký je, bez posuzovánívcítit se, a tak mu pomoct. Balancy mi pomohly zbavit se existenčních strachů, strachu ze změny, který mě na podvědomí blokovaly. Pracuji na nich už dlouho, ale měla jsem tam druhotný užitek... Vracela jsem se vždycky kus zpátky.
S Tebou jsem zažila reálně nový začátek a cítila jsem se přitom svobodně, sebevědomě a lehce.
Děkuji, těším se na další krok."

Taťána Šálková, majiteľka PETRA Móda, www.petramoda.cz

Janka vie vytvoriť bezpečný priestor 

 

Prvýkrát som zažila Jankin dar vytvoriť bezpečný priestor pre ostatných, na pobyte v Egypte ktorého sme sa obe zúčastnili. V určitom momente som sa úplne zrútila a dostala som sa po špirále emócií do jedného z najtemnejších a beznádejnejších stavov, aké som kedy zažila.

Potom som si však uvedomila, aké to bolo obrovské požehnanie mať ju po svojom boku presne v tej chvíliintuitívne vedela, čo by bolo pre mňa v každom momente najprospešnejšie, a tak mi poskytla potrebný pocit bezpečia, aby som sa mohla skutočne ponoriť do svojej vnútornej apokalypsy a dôkladne sa pobzerať vo svojom vnútornom svete, z ktorého som sa tak veľmi snažila uniknúť. Nedovolila mi utiecť, namiesto toho ma trpezlivo, pomocou vlastného súcitu, udržiavala v bezpečí, aby som uvidela tú vnútornú devastáciu, beznádej i nezmyselnosť, až kým konečne v jednom momente, z ničoho nič začalo rásť malé semienko a ja som opäť prevzala zodpovednosť za svoj život.

Janka ma počas procesu vyživovala, aby som sa uzemnila späť do vlastného tela. Aj teraz, po rokoch, som stále prekvapená, s akou ľahkosťou a trpezlivosťou stelesňovala svetlo v tejto apokalypse. Masívne rozšírila moju schopnosť pobudnúť v nepríjemných pocitoch, aby som sa mohla uzdraviť.

Neskôr som mala tú česť zažiť práve tieto vlastnosti, keď ma viedla procesom PSYCH-K® (mimochodom voči tejto metóde som bola v minulosti dosť skeptická). Znova dokázala presne odhaliť nesúlad v mojom vnútri a nedovolila mi utiecť, pred vlastnými nepríjemnými pocitmi či bolestivými ranami, a zároveň dokázala moje vágne frázy transformovať do jasného jazyka, tak aby som s ľahkosťou mohla implantovať do svojho života tie najprospešnejšie nové presvedčenia.

Do doby kým som nepoznala Janku, som si myslela, že je to ťažká a väčšinou bolestivá práca zmeniť vlastné presvedčenie. Od teraz som v úžase z toho, ako sa bez námahy zmenili moje dlhoročné presvedčenia. Ak ste pripravení na zmenu, určite vám prospeje spolupráca s Jankou."

Nataša Butkovič, Berlín

Hovorí sa mi to o niečo ľahšie

"Konzultace u Janky byla pro mě příjemným prostorem jak se hlouběji podívat na vymezování se vůči dětem, bez pocitu viny. Skrze otázky jdoucí na dřeňbalanční techniku jsem se v tématu opět o něco více uvolnila. Líbí se mi důraz na bezpečí a zodpovědnost klienta za výsledek - důraz na vlastní akční kroky (jakkoliv by bylo krásné, kdyby někdo mohl problém vyřešit za mě a já nemusela hnout prstem 😀 ). Vnímám, že se mi teď dětem říká ne o něco lehčeji a je to znát i na jejich reakci - jsme v tom všichni více v klidu. Děkuji, Janko."

Eliška Župková, Sprievodkyňa žien a autorka projektu - Eliška. Bez příkras.

 

Všetky výčitky úplne vymizli

"Som po strate nenarodeného dieťatka v 9 týždni tehotenstva. Bolesť bola príliš veľká a potrebovala som pomoc. Jana ma previedla metódou, ktorej výsledkom bolo prijatie následné zmierenie sa so stratou. Piliere, na ktorých stálo moje utrpenie boli jednak výčitky, že som nespravila dosť preto, aby mohol vo mne rásť nový život a výčitky typu, že nie som dosť dobrá, silná a pripravená na ďalšie dieťatko.

Všetky tieto výčitky sa nám spoločne podarilo energeticky vyčistiť a úplne vymizli. Ostal prirodzený smútok bez bolesti /ktorý je čoraz slabší/ a silný pocit, že všetko čo sa deje, sa deje pre môj osoh. Moje strašidelné a stále sa opakujúce predstavy kŕčov, ktoré som pociťovala pri strate dieťatka sa naraz vytratili. Ostali mi v spomienkach, ale bez emočného náboja. Stali sa čistým faktom. Postupne prichádzam nato, čo mi táto strata mala dať ako ma to má posunúť ďalej.

Celý proces sa udial v úplnom bezpečí s láskavým prístupom. Janka mi otvorila oči a myseľ a ja sa dokážem pozerať na to všetko, čo sa udialo z vyššej perspektívy s pocitom, že všetko je tak, ako má byť. Je to veľmi oslobodzujúce. Janke veľmi pekne ďakujem a vrelo odporúčam túto metódu pri riešení akýchkoľvek problémov, ktoré nám prináša život."

Michaela z Liptovského Mikuláša, HR manažérka

PSYCH-K® bola pre mňa záchranným kolesom

"Konzultácia PSYCH-K bola pre mňa skvelým záchranným kolesom. (Prežívam zložité obdobie.) Až sa hanbím, že som od toho ozaj tak veľa neočakávala. 

Pomohla si mi pooodhrnúť hmlu vnímania, jasne pomenovať, čo cítim a pomohla si mi s tým pracovať. Nasmerovala si ma.

Možno som čosi vedela, tušila, ale sama, bez pomoci, som to nebola schopná pomenovať . A zjavne, ani čas nebol dobrý liek...práve naopak, momentálne ho mám tak málo... No urobila som smerom k sebe prvé kroky, napriek svojej zaneprázdnenosti. A teším sa na ďalšiu konzultáciu. Som vďačná Pánu Bohu, že zariadil, že sa naše cesty stretli."

Soňa z Humenného, špeciálna pedagogička

Cítim vnútorný pokoj a energiu

"Začína to fungovať. Cítim vnútorný pokoj a energiu, napriek tomu, že som mala veľmi náročný deň v práci a veľa mítingov, veci sa dali do pohybu. Potrebovala presadiť zásadné veci ku zmene a mne sa podarilo postaviť sa do svojej sily, odprezentovať to a získať podporu ostatných. Vidím po dlhej dobe svetlo na konci tunela a som za to nesmierne vďačná. Ďakujem za pomoc a teším sa na nasledujúce sedenia, pomocou ktorých vybalancujeme ďalšie veci. Ešte raz ďakujem."

Zuzana z Bratislavy, Riaditeľka odboru

Začala som si uvedomovať svoju silu a hranice

"Prijímam svoju Silu a...“ touto myšlienkou si tvorím deň a noc. To je moja prítomnosť a radosť, že môžem spať, cítiť svoju silu, že sa prirodzene ochránim pred strachmi a hnevom svojim a druhých.

Janka presne vedela klásť otázky, vnímať, kde ma nasmerovať, aby vyšlo von cez moje ústa, čo som už viac nemusela žiť. Držala priestor z pozície dôvery vo mňa, že nie som v postoji „obete“ ale v postoji „stačilo, už viac nebudem venovať pozornosť tomu, čo ma ničí“. Niektoré presvedčenia, ktoré som mala boli tak hlboko, že som ich nevedela vedome vysvetliť, len som prejavovali na tele.

Už po pár minútach som vedela nájsť v sebe „myšlienku“ , ktorej som uverila a tvorila si podľa nej skutočnosť. Uvediem pár príkladov, ktorým som uverila, že to tak je: „Nie si schopná porodiť zdravé dieťa, čo si to za ženu, že nevieš porodiť dieťa! Alebo ak Ti je v noci zle, sú na Teba napojené nejaké entity. Rakovina človeka vždy zabije. Musím iným ľuďom pomáhať, očakáva sa moja zodpovednosť za druhých a iné bludy...“. Tieto presvedčenia sa snažili cez telo vyplaviť von. Niekoľko rokov som sa snažila stavy tela ako búšenie srdca, úplnú slabosť, bolesti nôh, bolesti hlavy dávať preč. Teraz sú konečne preč. Prijala som svoje emócie, pustila nefunkčné presvedčenia.

Nové presvedčenie, ktoré vďaka PSYCH-K® mám je „Moja sila ma chráni, prijímam svoju silu a dovoľujem ostatným ísť svojou cestou.“ Ja som tá, ktorá rozhoduje, nikomu silu neberiem, ani nikto ju nemusí brať mne. Otvoril sa vo mne prúd života .

Vďaka PSYCH-K® som si začala uvedomovať svoju silu, hranice, že nikto ma nemôže ovplyvniť ani energeticky, ani slovom. Uvoľnilo sa presvedčenie, prijala som nové a zrazu sa cítim a viem, že moje Telo sa uzdravuje, je v harmónii, spojené so Sebou. A idem tancovať. Prajem všetkým nech nájdete svoj Tanec života. Z celého srdca ďakujem Janka."

Mirka Tišliarová, z okolia Banskej Bystrice

Metoda PSYCH-K® je velmi příjemná, nebolestivá a pro mě byla i zábavná. Velmi doporučuji všem, kteří řeší cokoliv omezujícího ve svém životě.

"Na sezení s Janou jsem se přihlásila ze zvědavosti. Zajímalo mě praktické využití metody PSYCH-K® a neměla jsem s tím pražádnou zkušenost. Jana mi na začátku velmi prakticky vysvětlila, co a jak bude probíhat, takže jsem cítila bezpečný prostor. 

V té době jsem zrovna řešila opakující se technické komplikace. Toto téma se mi odjakživa stále opakovalo a vracelo zrovna ve chvílích, kdy jsem to nejméně potřebovala. Nefungoval mikrofon, zvuk, hudba, kamera, apod. Kdykoliv jsem zapla počítač, vyskočila na mě nějaká aktualizace, která bránila mojí práci. Poslední tečka přišla u mé první individuální klientky, kdy po nastavení a otestování hudby se při ostrém provozu začala hudba sama po 5 vteřinách vypínat! 

Celou tuhle oblast jsme si proto s Janou vzaly do našeho setkání a pomocí PSYCH-K jsme to opravily. Jana mi ještě dala praktické tipy, co dělat, kdyby se mi situace opakovala a já najednou v celém tomto poli získala mnohem větší sebejistotu. 

A jako bonus mi to původní nastavení hudby u klientky začalo fungovat tak, jak mělo. Kouzlo? Něco v Matrixu? Nebo přepsání mého nastavení? Ať to bylo cokoliv, díky Janě mi to začalo fungovat! 

Metoda PSYCH-K® je velmi příjemná, nebolestivá a pro mě byla i zábavná. Velmi doporučuji všem, kteří řeší cokoliv omezujícího ve svém životě. Janča je velmi empatická a dokáže se nacítit na daný problém."

Ing. Denisa Heinzová, autorka projektu Žena v tanci, www.denisaheinzova.cz

Individuálne sedenie

Referencie zo  PSYCH-K® BASIC workshopov

Teším sa aj za seba, že sama pre seba nájdem radostnejšiu a ľahšiu cestu životom.

Chcem poďakovať sebe, že som si to dovolilaMoc dlho som neváhala, keď som zvažovala či áno alebo nie. Počúvala som vnútorný hlas, že toto je tá správna cesta a teraz sa mi to len utvrdilo. Ďakujem za úžasne pripravenú prednášku a návod na život, ktorý začnem používať. A ako Janka Portugall povedala, možno sa aj ja stanem svetlom pre ostatných. Teším sa aj za seba, že sama pre seba nájdem radostnejšiu a ľahšiu cestu životom. Lebo to je pre mňa kľúčové.“

Ing. Marika Vrbičanová

Veľmi sa teším na praktizovanie a používanie PSYCH-K® v bežnom živote.

„Za mňa jedno veľké ďakujem. Ďakujem aj môjmu manželovi, že mi umožnil zúčastniť sa tohto seminára po všetkých stránkach. Veľmi sa teším na praktizovanie a používanie PSYCH-K® v bežnom živote. Vnímam to tak, že toto je dôležitý bod v mojom živote k pozitívnej zmene, k užívaniu si života. Na to sa teším a som nesmierne vďačná za tento dar.“

Mgr. Viktória Rimovská

Prišla som s tým, že som chcela všetko pochopiť. Niečo som pochopila, ale hlavne som zažila. 

„Ďakujem, že som Vás spoznala, že som sa mohla cítiť s Vami tak dobre. Ďakujem za Michala a mužský element. Prišla som s tým, že som chcela všetko pochopiť. Niečo som pochopila, ale hlavne som zažila. A vnímam to ako taký začiatok veľmi dôležitej cesty a postupne budem hľadať skladačky, ktoré do toho zapadajú.“

Mgr. Jana Zagorová

Myslím si, žePSYCH-K® je tá správna cesta.

Ďakujem hlavne sebe, že som si dovolila vôbec sem prísť. Tento seminár prebehol tak rýchlo, ale myslím si, že som tu správne a že PSYCH-K® je tá správna cesta.“

Mgr. Katarína Apoleníková

Bolo to tak silné, že neviem nájsť ani slová.

„Bolo to tak silné, že neviem nájsť ani slová. Za mňa obrovské ďakujem.“

Martina Ainikkamäki

PSYCH-K® BASIC workshop