PSYCH-K® pre Zvieratá: Bezbolestná a Účinná Metóda na Zvládanie Strachu či tráum

Zaujíma Vás či metóda PSYCH-K® funguje aj u zvierat? Tak čítajte tento článok, do ktorého som spísala svoje osobné skúsenosti so PSYCH-K® u domácich maznáčikov.

Osobne sa na využívanie metódy PSYCH-K® na zvieratách nešpecializujem, ale keďže moja dcéra chcela domáce zvieratko, vyskúšala som si PSYCH-K® na našom zajačikovi a na psíkovi, ktorý býval 1,5 roka s nami, kým sme žili v malej dreveničke na Liptove.

Čo je PSYCH-K®?

Možno trochu teórie pred samotným príbehom. Metóda PSYCH-K® vychádza z kvantovej fyziky, podľa ktorej sme všetci energetické polia. Nezávisle na tom, ako vzdialení sme od seba, dokážu tieto polia spolu komunikovať, ak je to v záujme pre najvyššie dobro a systém dostane povolenie.

Metóda PSYCH-K® je užívateľsky príjemný spôsob ako prepísať a transformovať nepríjemné zážitky, situácie či programy v mysli človeka alebo zvieraťa, a tak umožňuje zmeniť predlohu, podľa ktorej jednáme či reagujeme.

Ja osobne mám metódu PSYCH-K® veľmi rada, pretože je bezpečnábezbolestnárýchla veľmi účinná. Táto metóda vždy zohľadňuje, či je to pre zúčastnených bezpečné a v súlade s ich najvyšším dobrom.

Ako facilitátorka metódy PSYCH-K® mám k dispozícii niekoľko balansov – teda procesov, ktoré môžem pri sedení používať. Je to podobné, ako keď máte vozový park, Jeepa si zoberiete, keď idete do terénu a kabriolet zase, keď si chcete užiť rýchlu jazdu na diaľnici.

Jedným z procesov, ktorý pomohol aj mojím zvieratám, je práve Transformácia vnímania stresovej situácie, ktorý som použila u svojich domácich zvierat na transformáciu strachu.

Balansovanie so Zajačikom Sunny

Prvý príbeh, kedy som siahla po metóde PSYCH-K®, súvisí s našim domácim maznáčikom – zajačikom Sunny. Bola som so svojimi oboma dcérami na pobyte Mamy a dcéry s Kristínou Dubajovou v okolí Banskej Bystrice. Syna sme nechali u ex-muža a vydali sme sa na babskú jazdu spolu s našou Sunny. Brávame ju často so sebou, dokonca aj vonku na prechádzky, aby nebola iba v klietke. Bývali sme v malom penzióne, obklopenom lúkami a prírodou. Sunny sa hrala na záhrade a my sme boli nablízku.

Keď zrazu sme počuli veľký piskot a videli, ako Sunny uteká preč. Doteraz sa nestretla s mačkou. Mačka sa s ňou chcela zrejme hrať, ale Sunny sa veľmi zľakla. Zapišťala, vyskočila do výšky a bolo na nej vidno, ako sa veľmi vystrašila. Kým sme stihli „zneškodniť“ mačku z jej blízkosti, bola Sunny poriadne vyplašená. Všimli sme si, že začala menej jesť a chradnúť. Tak ma napadlo použiť balans – transformáciu vnímania stresovej situácie – na strach, ktorý zažila.

Urobila som si tzv. zastupovanie za Sunny – na chvíľu som sa napojila na jej energetické pole a urobila Transformáciu vnímania stresovej situácie na jej stretnutie sa s mačkou. Po balanse sa zdravotný stav Sunny začal zlepšovať a Sunny sa vrátila do svojho pôvodného zdravia.

Pomoc pre Psíka Harryho

Druhú skúsenosť mám so psíkom Harrym. Harry je psík, ktorého sme dostali do vienka spolu s dreveničkou, v ktorej sme 1,5 roka bývali. Bol tam spolu aj so svojou mamou Dorou. Majiteľ ich nechával zavretých v klietke a dvakrát denne ich vypúšťal do záhrady, aby si pobehali.

Raz som sa ho pýtala, prečo s nimi nechodieva von. Povedal mi, že Harry útočí na iné psy a nechce mať starosti, že bude hradiť náklady na zranenia spôsobené jeho psom. Vraj kedysi ako šteňa na neho zaútočil iný pes, a tak Harry vždy teraz útočí prvý, keď sa objaví iný pes v jeho blízkosti.

Pretože Harry mal tendenciu utekať a neposlúchať povely od svojho pána, keď sa dostal mimo záhradu, jedného dňa v zime sa vyšmykol zo záhrady a vybehol za mojimi deťmi, ktoré odišli na sánkovačku. Na nešťastie tam bol turista so svojím psom. Harry okamžite napadol psa. Môj ocino, hoci je statný muž, mal čo robiť, aby ich od seba odtrhol. Nejako ho potom dotiahol domov do klietky.

Počas nášho bývania v dreveničke sme si pomaly a postupne k psíkom budovali vzťah. Cítila som, že Harry je dobrý pes, ktorý bol len zranený. Tak som sa rozhodla, že mu skúsim pomôcť. Často pri mne na záhrade pobehoval a bol veľmi milý a priateľský nielen voči mne, ale aj deťom.

Najskôr som mu robila transformáciu vnímania stresovej situácie na strach z ublíženia iným psom.

Bola to pre neho nepríjemná, život ohrozujúca skúsenosť, ktorú tento balans pomáha prekonať. Strach, ktorý si zažil, v ňom spôsoboval, že iní psi neboli pre neho bezpeční. A tak radšej útočil, akoby sa nechal znova napadnúť.

Potom som mu balansovala prehlásenia:

  • „Je pre mňa bezpečné byť v prítomnosti iných psov.“
  • „Poslúcham svojho pána na slovo.”

Harry nie je vycvičený pes, reaguje iba na pokyn „miesto“, čo pre neho znamenalo, že sa musí vrátiť do klietky. Tiež mal tendenciu utekať a vo voľnej prírode neposlúchať.

Jedného dňa sme sa s deťmi vybrali na sánkovačku a Harry znova zdrhol za nami do prírody. Nechali sme ho so sebou, vedeli sme, že nie je v okolí žiaden pes, tak šantil a hral s nami. Vždy keď som ho stratila z dohľadu – pretože nemal obojok ani vodítko – zavolala som na neho niekoľkokrát a on sa objavil a prišiel ku mne. To už bol riadny pokrok, začal ma počúvať. Ale stále som nevedela, čo sa stane, ak sa stretne s iným psom.

Jedného dňa sme sa vracali z prechádzky a Harry znova ušiel za nami. Keď sme sa vracali k našej dreveničke, bol tam turista s pomerne veľkým psom. Videla som na Harrym, ako spozornel, keď zavetril psa. Postavila som sa k nemu a jemne ho objala okolo krku a povedala mu: „Zostaň.“

Na človeka so psom som len zakričala, aby to zobral okolo nás väčším oblúkom. Harry celú dobu stál, ani sa nepohol. Keby chcel, určite by sa mi vytrhol, pretože ja som útla žena a on silný a rýchly vlčiak. Celú dobu som mu opakovala „zostaň.“

Počkali sme, kým sa človek s iným psom stratil z dohľadu a pokračovali v ceste domov. Aj keď som ho prestala držať okolo krku, Harry sa už nerozbehol za daným psom, ale pekne kráčal popri nás smerom domov do záhrady. Bol to úžasný úspech a ja som vtedy pochopila, ako niekedy málo stačí, aby sa staré traumy vyliečili.

Dajú sa teda liečiť traumy a strachy u zvierat pomocou metódy PSYCH-K®?

Za mňa určite áno! Aj zvieratá majú svoje traumy, ktoré spôsobujú, že sa správajú určitým spôsobom.

Metóda PSYCH-K® je jednoduchým, bezbolestným a účinným nástrojom, ktorý domácim maznáčikom dokáže pomôcť zbaviť sa najrôznejších strachov a nepríjemných pocitov.

Stačí dať tejto metóde šancu. Spôsob, akým táto metóda funguje je úžasný. PSYCH-K® funguje nielen na ľuďoch pri liečení ich osobných zranení, ale aj pri zvieratách.

Ak ste aj Vy zažili vo svojom živote nejaké traumatizujúce situácie, ktoré vo Vás zanechávajú nepríjemné pocity, neradi sa do tejto situácie vraciate či spomínate, metóda PSYCH-K® a jej proces Transformácia vnímania stresovej situácie Vám môže jednoducho a účinne pomôcť.

Celý proces trvá iba pár minút a Vám sa po ňom uľaví. Umožní, aby Váš mozog znova mohol fungovať z obidvoch hemisfér a reagovať bez stresu či strachu.

Prečo celý život zostávať v strese, keď nemusíme? Viac informácií o metóde PSYCH-K® a individuálnych sedeniach nájdete tu.

S láskou,
Jana Portugall
Facilitátorka PSYCH-K® a sprievodkyňa na ceste k osobnej premene, celistvosti a väčšej radosti v živote

Som nevyliečiteľná optimistka, mama 3 detí a autorka projektov Osloboď Svoju Myseľ, Rodinka výnimočných>> , Záhradné domčeky pre deti>> a tiež autorka vlastného systému detského znakovania>> . Pomocou projektu Osloboď svoju myseľ pomáham klientom pracovať s limitujúcimi presvedčeniami pomocou účinnej metódy PSYCH-K®, aby dokázali zažiariť svojím plným potenciálom a dosiahnuť to, po čom v živote túžia. Viac o mne si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.