Čo je to PSYCH-K®?

Simona ty si prvou inštruktorkou PSYCH-K® v Čechách. Povedz nám, čo je PSYCH-K®?

PSYCH-K® je preprogramovanie ľudského podvedomia. Myseľ máme podvedomú a nadvedomú. Práve v podvedomí je náš harddisk, kde sa ukladajú naše podvedomé programy. PSYCH-K® dokáže veľmi efektívne a jednoducho preprogramovať podvedomé presvedčenia.

Ako PSYCH-K® vzniklo? Odkiaľ sa vzalo?

Zakladateľom je Rob Williams, ktorý pochádza z Ameriky. Je to človek, ktorý má za sebou korporátnu minulosť, tak psychoterapeutickú minulosť. A keďže nebol spokojný z výsledkami, ktoré ponúka súčasná psycho-terapia, študoval mnoho alternatívnych metód. A jedného dňa, keď bol v stave rozrušenia sa pýtal Boha. Ak nechceš, aby som pracoval takto, tak ako mám teda pracovať? Vtedy obdržal inšpiráciu zhora -protokoly PSYCH-K®, podľa ktorých sa funguje doteraz. Nie je to teda niečo, čo vymyslel niekto ľavou hemisférou mozgu, ale je to skutočne intuitívna inšpirácia.

Na čo nám bude PSYCH-K®?

Ranné detstvo a náš mozog je nastavený tak, aby nám umožnilo prežiť a rýchlo navnímať vesmír a svet okolo nás – aký vlastne je. Naozaj je to vymyslené na naše prežitie. Malé dieťa sa potrebuje počas prvých rokov zorientovať v živote. Je ten vesmír priateľské miesto na život alebo nie? Majú ma ľudia radi? Žijem v hojnosti? Alebo si musím všetko ťažko vydobyť a bojovať. Ako náhle sa tieto programy nastavia, deje sa to do nejakých 7. rokov života dieťaťa, tak potom podľa nich človek funguje celý život. A celý systém toho človeka potom vníma svoj život práve skrze tieto programy. Preto tieto programy veľkým spôsobom zasahujú do všetkých oblastí nášho života. A je dobré, keď tam máme programy, ktoré nám pomáhajú a nie nám škodia. Napríklad ak verím, že dokážem všetko, čo v živote chcem. Alebo keď verím, že som milovaná a hodná toho, aby som bola milovaná. Keď verím tomu, že som krásna a úžasná bytosť, ktorá si zaslúži to najlepšie, čo láska a život ponúka.

Ako to je potom s afirmáciami?

Afirmácia je o tom, že z pozície nášho vedomia sa rozhodujeme, aby nás niečo ovplyvňovalo. A PSYCH-K® funguje tak, že sa vie dostať do toho podvedomia, tak ako do počítača. Tento program dáme zmazať a tento tam chceme vložiť. Pre komunikáciu s podvedomím a s tým, ako to máme nastavené, sa používa svalový test. Podobne ako v kineziológii, kde získavame také rozhranie, v ktorom sa môžeme rozprávať s podvedomím. Podvedomie odpovedá áno a nie.

Ako dochádza ku zmene podvedomia v PSYCH-K®?

Pri PSYCH-K® si musíme prejsť celým tým procesom. Najskôr si musíme nastaviť tú kalibráciu komunikácie s podvedomím – teda to áno a nie. Nielen ja, ale aj ten partner potrebuje vedieť rozoznať na reakcii svojho tela, kedy tá svalová reakcia je silná – čo znamená áno, a kedy je slabá – to znamená nie. Ako náhle máme toto hotové, tak si pýtame povolenie systému. Je pre teba bezpečné a vhodné toto presvedčenie zmeniť? Ak nám vyjde áno, tak sa dostaneme k tomu jednotlivému procesu. Systém si vyberie jeden z povedzme z 10 procesov, ktoré má na výber. Nie je to nič zložité, nedochádza ku zmenenému stavu vedomia, ako napríklad pri hypnóze. Nie je to príliš dlhý proces – netrvá to hodiny, kým sa zmení toto presvedčenie. Jednoducho ako v počítači, si poviete toto chcem zmeniť a v priebehu procesu sa to zmení.

Pracuje PSYCH-K® teda v kooperácii s naším systémom? Každý človek je iný, procesy PSYCH-K® sú rovnaké, ale každý potrebuje niečo iné. Ako to teda funguje?

Základ PSYCH-K® nie je orientácia na traumu. Nezaujíma sa príliš, čo tie programy spôsobilo, ale orientuje sa skôr na to, ako by to ten človek v živote vlastne chcel mať. Základná otázka v PSYCH-K® je Ako by si to chcel mať? Ako by si to chcel alebo potreboval prežívať? Ako náhle je človek schopný toto popísať, tak sme schopní zostaviť cieľové presvedčenie, s ktorým potom pracujeme. Následne sa potom pýtame systému, či to je pre neho takto v poriadku. Či je to bezpečné a vhodné. Komunikujeme s podvedomím a nadvedomím, ktoré potom určujú ako to je alebo nie je bezpečné urobiť alebo neurobiť. Zároveň to ponúka rôzne možnosti, ako s tým pracovať. Ja sa toho systému môžem pýtať, či existujú ďalšie presvedčenia, ktoré by bolo vhodné zmeniť. A to nám potom ukazuje taký ten smer, kde je vlastne žaba na prameni.

PSYCH-K® je zaujímavé aj tým, že je hodne vedecky podložené.

Veľkým propagátorom PSYCH-K® vo svete je Bruce Lipton, ktorému v Čechách vyšli 3 knihy –  Líbánkový efekt, Biologie víry a Spontánní evoluce. Rob Williams je skôr v pozadí, lebo on nerád cestuje, ale Bruce Lipton naopak cestuje po celom svete, robí prednášky. Je zakladateľom epigenetiky a hovorí, že najväčším tajomstvom nášho života nie sú gény, ale sú to práve presvedčenia, ktoré ovplyvňujú to, akým spôsobom prežívame svoj život na bunkovej úrovni.

Za výskumom na strane  PSYCH-K®  je Jeffrey L. Fannin, Ph.D., ktorý v rokoch 2011-2013 publikoval štúdie spolu s Rob Williamsom. V nich robili mozgové meranie (brain mapping) počas priebehu PSYCH-K® procesu, aby ukázali ako funguje PSYCH-K®. Ako dochádza k tzv. wholebrain stavu, kde ľavá aj pravá hemisféra spolupracujú a umožňujú tú zmenu v podvedomí. To je to okienko, ktoré otvára bránu do podvedomia.

Ty pracuješ so PSYCH-K® už asi 4 roky v ČR. Ale dovtedy sa k nám táto metóda vôbec nedostala, tak aké to je dnes?

Pre nás bolo PSYCH-K® nedostupné, lebo Rob Williams má takú filozofiu, že chce mať, čo najmenej inštruktorov, ale kvalitných. Takže inštruktorov PSYCH-K® je po svete málo. Ja sama, keď som videla rozhovor s Bruce Liptonom a potom som si pozrela aj Roba Williamsa na internete. Povedala som si, že to je úžasné, že to musím vyskúšať, ale zistila som, že v ČR nikto nie je. Nezostávalo mi nič iné, iba ísť na Basic workshop do Londýna asi pred 4 rokmi. Od vtedy pracujem so PSYCH-K® na dennodennej báze.

Ale PSYCH-K® už v ČR je a je nás tu viac.

Od tej doby sa to samozrejme rozšírilo. Práve vďaka tomu, že Bruce Lipton bol tu. Takže sa tu zorganizoval Basic workshop a fungujú tu facilitátori a jedným z nich si aj ty. Takže je možné si tieto procesy vyskúšať. Je to skutočne jednoduché, nenáročné, efektívne. A verím, tomu, že PSYCH-K® bude jednou z tých metód, ktoré tu budú dobre fungovať.

Je PSYCH-K®  vhodné pre každého?

Pre každého, kto sa chce zmeniť, by som povedala. Je tam dôležitá tá časť vedomia, ktorá hovorí, áno toto chcem, nie, toto nechcem. Toto je môj cieľ v živote, za ním chcem ísť.

Voľný preklad rozhovoru Lenky Líškovej so Simonou Hovadíkovou z 10.9.2019. Celý rozhovor v češtine si môžete vypočuť tu. V prípade, že ťa PSYCH-K® zaujalo a chcela by si ho vyskúšať na sebe, viac informácií o individuálnom sedení u mňa nájdeš tu.

Som nevyliečiteľná optimistka, mama 3 detí a autorka projektov Osloboď Svoju Myseľ, Rodinka výnimočných>> , Záhradné domčeky pre deti>> a tiež autorka vlastného systému detského znakovania>> . Pomocou projektu Osloboď svoju myseľ pomáham klientom pracovať s limitujúcimi presvedčeniami pomocou účinnej metódy PSYCH-K®, aby dokázali zažiariť svojím plným potenciálom a dosiahnuť to, po čom v živote túžia. Viac o mne si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.