Objav nový spôsob ako ľahko a rýchlo zmeniť svoje presvedčenia

Čím viac ľudí vníma, že v týchto turbulentných časoch je potrebná zmena. No len máloktorí z týchto ľudí dokážu vykročiť k osobnej premene a niečo skutočne zmeniť.

Ja sama som v roku 2018 nastúpila na cestu poznaniatransformácie svojho vnútra i života. Prečítala som si mnohé knihy a prešla niekoľkými terapiami, seminármi aj víkendovými workshopmi, aby som seba i svoj život začala meniť do takej podoby, po akej som túžila.

Kurz od Bruca Liptona o biológii presvedčenia bol jedným z tých míľnikov, ktorý mi pomohol pochopiť mnohé udalosti môjho života. Kým som nepoznala prácu Bruca bola som presvedčená, že strava významným spôsobom ovplyvňuje fungovanie tela – jeho zdravie, psychiku, a dokonca aj emócie. No až vďaka Brucovi som pochopila, že ešte dôležitejším faktorom je moje MYSLENIE, a teda moje presvedčenia uložené v podvedomí, ktoré ovplyvňujú môj osud, zdravie, emócie a celú biológiu môjho fyzického tela.

Bola to veľmi objavná cesta, ktorá mi pomohla ešte lepšie uchopiť svoj život i život svojich detí do vlastných rúk a skutočne ho začať tvoriť podľa seba, nie podľa očakávaní iných ľudí či vonkajšieho okolia.

Bruce sa téme presvedčení venuje nielen vo svojich kurzoc,h ale aj v knihe Biológia presvedčenia. A tak v tomto článku ťa chcem najmä inšpirovať ku zmene a k uvedomeniu, čo v skutočnosti ovplyvňuje tvoj život a konanie. Zároveň ti chcem predstaviť učinný nástroj ako zmeniť svoje myslenie a presvedčenia za pár minút. Nástroj, ktorý mne mení život každý deň, od kedy vstúpil do môjho života.

Biológia presvedčenia – kniha, ktorú by si mal prečítať každý

Biológia presvedčenia je prelomová kniha v oblasti tzv. novej biológie. Predstavuje súhrn najmodernejšieho a najlepšieho výskumu v oblasti bunkovej biológiekvantovej fyziky.

Autor knihy – Bruce H. Lipton, Ph. D – poukazuje na to, že môžeme zmeniť svoje telo, ak preprogramujeme svoje myslenie.

Bruce sa tak odkláňa od tradičnej paradigmy, že DNA ovplyvňuje naše fyzické telo. Jeho tvrdenie je síce revolučné, ale keďže Bruce H. Lipton je známy americký epigenetik, biológ a vedec, v knihe podrobne opisuje ako a prečo našu biológiu tela neriadia gény a DNA, ale že DNA je riadená signálmi z vonkajšieho prostredia, ktoré prichádzajú z pozitívnych aj negatívnych myšlienok v našej mysli.

kniha: Bruce H. Lipton, Ph. – Biológia presvedčenia

„Ľudia si potrebujú uvedomiť, že ich myšlienky sú viac ako ich gény, pretože prostredie, ktoré je ovplyvňované myšlienkami, kontroluje ich gény.“

Bruce H. Lipton Ph. D

Kurz Bruca Liptona mi vysvetlil na čo mám zamerať svoju pozornosť, ale stále mi chýbal účinný nástroj na prácu s podvedomím.

No a potom som narazila na metódu PSYCH-K® a môj život začal naberať ešte väčšie obrátky. Konečne som našla jednoduchú a efektívnu metódu, ktorá to, čo Bruce tvrdil, dokázala v priebehu pár minút zmeniť.

„Ľudia môžu zmeniť svoj život, tým, že zmenia svoje myšlienkové postoje.“

Williams James

Vždy ma prekvapuje, aké cestičky vesmír má. Hoci som poznala prácu Bruca Liptona, ktorý je veľkým propagátorom metódy PSYCH-K®, sama som sa k tejto metóde dostala úplne inou cestou – nie cez Bruca. A pritom, väčšina mojich klientov prichádza ku mne práve vďaka jeho bestselleru Biológia presvedčenia.

Až keď som absolvovala PSYCH-K® Basic seminár a potom ešte aj PSYCH-K® Advance workshop, som sa dozvedela zaujímavý príbeh o tom, ako PSYCH-K® zmenila aj Brucov osobný život.

Brucov osobný príbeh so PSYCH-K®

Nebyť metódy PSYCH-K® a toho, že Bruce sa na jednej konferencii stretol s Robom Williamsom (zakladateľom PSYCH-K®), tak Bruce možno nikdy populárnu knihu Biológia presvedčenia nevydá. Hádajte prečo? Áno, presne.

Bránili mu v tom jeho vlastné podvedomé vzorce a presvedčenia.

Bruce bol fascinovaný svojím vedeckým objavom, o tom, že bunky neriadia DNA, ale vonkajšie prostredie a naše myslenie, a ako vedec chcel toto všetko zdieľať so svetom. No bohužiaľ narazil na limitujúce presvedčenia uložené vo vlastnom podvedomí, ktoré mu bránili túto knihu dopísať a vydať.

Hovorí sa, že raz, keď Bruce prednášal o tom, čo objavil na nejakej konferencii, po ňom prišiel Rob a nadviazal na jeho tému tým, že on pozná nástroj, ktorý vie pracovať s týmito presvedčeniami a zmeniť ich jednoducho a účinne za niekoľko minút.

Bruce Lipton (autor knihy Biológia presvedčenia, Brunhild Hofmann (inštruktorka PSYCH-K® workshopov), Rob Williams (zakladateľ PSYCH-K®)

Bruce bol nadšený. Dali sa s Robom do reči a začali spolu „balansovať“ a prepisovať Brucove limitujúce presvedčenia. Nakoniec Bruce vydal knihu a odvtedy kade chodí, tade šíri metódu PSYCH-K® vo svete, ako jednu z najúčinnejších metód na prácu s podvedomou mysľou.

Inak vedeli ste, že vďaka PSYCH-K® Bruce stretol aj svoju životnú lásku?

Prečo šírim PSYCH-K® ja?

Vedieť pracovať so svojimi presvedčeniami, mať moc ich jednoducho a účinne prepísať z limitujúcich na podporujúce, je niečo, čo by podľa mňa malo byť súčasťou základnej výuky pre život.

Podľa mňa by sme všetci mali ovládať metódu PSYCH-K®, aby sme mohli skutočne tvoriť svoj život, a nielen prežívať na základe toho, čo nám do mysle vložili iní.

A to bolo moje veľké PREČO som sa rozhodla túto metódu, ktorá v Amerike funguje už viac ako 30 rokov propagovať a šíriť aj na Slovensku. Až sa mi nechce veriť, že v Čechách, naši susední bratia, ju majú a využívajú už viac ako 6 rokov, a u nás prvý workshop prebehol len v roku 2022, po tom, čo som ho zorganizovala ja – viac sa dočítaš v tomto článku.

Jana Portugall (organizátorka), Ing Monika Mihoková (účastníčka workshopu), Simona Hovadíková (certifikovaná inštruktorka)

Máš odvahu ku zmene?

Občas sa pýtam:

Sme my Slováci ochotní pustiť zažité a nefunkčné spôsoby života a konečne otvoriť srdce aj myseľ niečomu novému?“

Jana Portugall

Alebo sa budeme donekonečna pridržiavať toho známeho, aj keď nefunkčného spôsobu života?

Čo nás konečne prebudí ku zmene?

Nežná revolúcia je dávno za nami…

Ale ako sme sa zmenili my?

Čo po toľkých rokoch „slobody“ skutočne odovzdávame svojim deťom a okoliu?

Zúčastni sa PSYCH-K® BASIC workshopu

Ak vnímaš, že v spoločnosti je čas na zmenu, tak poď do toho so mnou a nauč sa PSYCH-K® používať vo svojom živote. Pridaj sa k tým, ktorí tento účinný nástroj využívajú každý deň pre seba či svojich blízkych.

Fotka z 1. PSYCH-K® BASIC workshopu na Slovensku, 21.10. – 23.10.2022

A možno chceš ešte viac.

Chceš pracovať nielen so sebou, ale aj s inými klientmi a SPREVÁDZAŤ ich na ceste k osobnej transformácii.

V takom prípade, ťa pozývam, aby si sa stal facilitátorom metódy PSYCH-K®.

Facilitátor (z ang. originálu facilitate – sprevádzať) – je človek, ktorý si prešiel školením na živo, ktorý získal certifikát a ktorý môže túto metódu oficiálne používať nielen pre seba, rodinu, ale aj s klientmi.

„Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.“

Mahátma Gándhí

Byť facilitátorom PSYCH-K® sa môže stať tvojím poslaním. Informácie o workshop nájdeš tu.

Stať sa facilitátorom PSYCH-K® môže byť spôsob, akým ty prispeješ ku zmene vo svete.

Čím viac ľudí sa začne meniť a zvyšovať svoje vedomie, tým viac zmien sa môže potom udiať aj na celospoločenskej úrovni.

Na každom jednom z nás záleží. Sme súčasťou celku, a preto je potrebné, aby sme začali meniť seba a potom sa zmena môže premietnuť aj do okolia.

PSYCH-K® BASIC workshop v Brne 18.2. – 20.2.2022, na ktorom som sa stala certifikovanou facilitátorkou PSYCH-K®

PSYCH-K® prepisuje limitujúce presvedčenia za pár minút

Procesy PSYCH-K®, ktoré sa na workshope naučíš v priebehu 3 dní, je INVESTÍCIA, ktorá sa ti niekoľkonásobne vráti a ktorú budeš VYUŽÍVAŤ po celý svoj ŽIVOT pre seba, svojich blízkych či u svojich klientov.

Vďaka PSYCH-K® transformuješ seba a môžeš sa stať inšpiráciou ku zmene aj pre iných.

Mnohí ľudia túžia po čarovnej paličke, ktorá zmení ich život zo dňa na deň ľahko a bez námahy. Ja nie som čarovná víla, ba ani mocná čarodejnica, ktorá to dokáže. Ale poznám účinný nástroj v podobe metódy PSYCH-K®, ktorý ten tvoj život môže zmeniť, ak sa pre to rozhodneš. Ako?

Keď zmeníš predlohu svojho života, ktorú máš uloženú vo svojom podvedomí – zmení sa aj tvoja skutočná realita. Lebo to, čo žiješ vychádza práve zo vzorcov správania a presvedčení, ktoré máš ukryté vo svojom podvedomí.

Metóda PSYCH-K® ti pomôže tieto vzorce uvidieť, rozpoznať a prepísať.

Vďaka čomu budeš môcť vystúpiť z toho, čo ti už neslúži a skutočne sa ponoriť do toho, čo od života chceš a kam smeruješ.

Nedávno ku mne prišiel jeden klient, ktorý mi povedal:

„Viete, ja sa stále hľadám. Akosi neviem, kto vlastne som.“

A ja mu na to odpovedám:

„Nie je dôležité, kto si. Ale kým sa chceš stať.“

A tak aj teba vyzývam k zamysleniu:

 • Čo chceš do svojho života pozvať?
 • Kým chceš byť?
 • Akým človekom sa chceš stať?
 • Čo ti bráni byť tým, kým chceš byť?
 • Čo ti bráni dosiahnuť to, čo chceš mať?

Lebo práve za týmito otázkami sú ukryté vzorce a presvedčenia, ktoré ti neumožňujú zažívať realitu, po ktorej túžiš a snívaš. Sú to práve tieto presvedčenia a vzorce, ktoré ti bránia žiť svoj plný potenciál.

„Sme to, čo si myslíme. Všetko, čo sme, vzniká z našich myšlienok. Svojimi myšlienkami tvoríme svet.“

Buddha

My ľudia máme tendenciu zafixovať sa na svojej identite. Máme tendenciu uveriť, že my sme myšlienky, ktoré máme. A tak často zostávame v tom, čo nám nevyhovuje, lebo sme si na to zvykli, lebo to poznáme, lebo sme presvedčení, že to nevieme zmeniť. Lebo máme strach zo zmeny, strach z nového, nepoznaného.

Ako malé deti do 7. rokov svojho života sme z okolia nahrávali všetko do svojho podvedomia, vytvorili sme si vzorce správania na základe reakcií okolia a často fungujeme práve na základe týchto vzorcov správania aj v dospelosti, bez toho, aby sme si uvedomovali, či sú tieto vzorce s nami v súlade.

„Mnohí z nás žijeme limitované životy, nie preto, že musíme, ale preto, že si myslíme, že musíme.“

Bruce H. Lipton

Spôsob, akým rozmýšľame, aké myšlienky si púšťame do svojho sveta, určuje potom našu realitu.

Čo sú to presvedčenia?

Je to všetko, o čom sme presvedčení. Všetko, čomu sme uverili.

 • Ak som presvedčená, že si ma nikto nevšíma, tak tak bude vypadať aj moja realita.
 • Ak uverím, že nikto ma nemá rád, tak sa tak aj budem správať.

Bruce Lipton hovorí o tom, že DNA ovplyvňujú naše myšlienky a presvedčenia, a tým riadia nielen náš život, ale aj celú biológiu nášho tela – teda chemické procesy v našom tele na bunkovej úrovni.

V 70-tych rokoch vedci boli presvedčení, že DNA riadi náš život. No Bruce vo svojich pokusoch prišiel na to, že pri klonovaní buniek nezáleží až tak na DNA, ale na prostredí, ktoré tieto bunky ovplyvňujú.

Zaujímavosťou bolo tiež, že bunky reagovali na výživu a toxíny rozdielne, k výžive sa približovali a od toxínov odťahovali. Bruce zistil, že DNA plní skôr rozmnožovaciu funkciu bunky. To, čo bunku skutočne ovplyvňuje je práve bunková membrána a signály z okolia, ktoré do nej prichádzajú.

Aké myšlienky vysielaš do vesmíru?

A čo dodať na záver? Hádam len, aby si si položil nasledovné otázky:

Aké signály chceš posielať do svojej bunkovej membrány a DNA?

Aké myšlienky počas dňa máš? Čo si neustále opakuješ vo svoje mysli? Sú to pozitívne alebo negatívne myšlienky?

Je tam:

 • Ja to zvládnem.
 • Dôverujem si.
 • Milujem samého seba….

Alebo si skôr opakuješ:

 • Nikto ma nemá rád.
 • Som na všetko sama.
 • Ja to nikdy nezvládnem.
 • Nikto si ma nevšíma.
 • Som tak osamelý.
 • Nedokážem jej nikdy odpustiť.
 • Nikdy sa mi to nepodarí.
 • Nikdy nebudem úspešný, tak ako iní.

Ale všetko sa dá zmeniť. Len sa potrebuješ ROZHODNÚŤ, že to chceš a potom využiť účinný NÁSTROJ, ktorý ti tieto vzorce a programy pomôže transformovať.

Využiješ tento článok ako impluz ku zmene? Alebo zostaneš vo svojom nevyhovujúcom pohodlíčku toho, čo poznáš?

Tento článok mal byť takým IMPULZOM ku zmene. Inšpiráciou k tomu, aby si sa vedome rozhodol oslobodiť svoju myseľ od limitujúcich presvedčení a aktivovať svoj plný potenciál práve pomocou metódy PSYCH-K®.

Môžeš si u mňa objednať individuálne sedenie a otestovať si účinky PSYCH-K® priamo na sebe. Alebo proste cítiš, že PSYCH-K® môže byť tvojím poslaním a rovno sa prihlásiš na najbližší workshop na živo a staneš sa facilitátorom tejto jednoduchej, ale efektívnej metódy.

Zober svoj život do vlastných rúk. Rozhodni sa ZMENIŤ svoje presvedčenia pomocou metódy PSYCH-K®, a zmeň svoj život.

Informácie o individuálnom sedení nájdeš tu a informácie o najbližších pripravovaných workshopoch zase tu.

S láskou,

Jana Portugall

Som nevyliečiteľná optimistka, mama 3 detí a autorka projektov Osloboď Svoju Myseľ, Rodinka výnimočných>> , Záhradné domčeky pre deti>> a tiež autorka vlastného systému detského znakovania>> . Pomocou projektu Osloboď svoju myseľ pomáham klientom pracovať s limitujúcimi presvedčeniami pomocou účinnej metódy PSYCH-K®, aby dokázali zažiariť svojím plným potenciálom a dosiahnuť to, po čom v živote túžia. Viac o mne si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.