5 dôvodov, prečo sa zúčastniť PSYCH-K® Basic workshopu na Slovensku

Predtým ako sa pustím do vymenovávania dôvodov, čo ti prinesie metóda PSYCH-K®, ponúkam ti možnosť nakuknúť pod pokrievku druhého workshopu, ktorý sa zrealizoval v malebnom prostredí Liptova – v rezorte Sojka v termíne od 3.3. – 5.3.2023.

Moje srdce plesá radosťou, pretože viem, že pribudlo ďalších 7 ľudí, ktorí získali účinný nástroj na prácu s emóciami a podvedomými vzorcami správania.

Mnoho ľudí v súčasnej dobe trávi svoj čas sebarozvojom, ale len niektorí z nich skutočne majú skvelý nástroj na prácu so svojou mysľou a skutočne ho v živote aj používajú. Od roku 2018 som sa na cestu sebarozvoja dala aj ja. No môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že na lepšiu a efektívnejšiu metódu akou je PSYCH-K® som doteraz nenarazila.

Inštruktorka Simona Hovadíková a moja maličkosť :o)

PSYCH-K® workshop už po 2-krát na Slovensku

Organizovať tieto workshopy som začala, lebo som túžila priniesť túto metódu aj na Slovensko a sprístupniť ju tak širšiemu počtu Slovákov. Na Slovensku je zatiaľ facilitárov (teda tých, ktorí majú oprávnenie túto metódu praktizovať) pomerne málo, ale ver mi, že ja sa to chystám zmeniť a verím, že mi pritom pomôžeš.

Mojim zámerom je zorganizovať PSYCH-K® Basic workshop na Slovensku 3-krát do roka a v budúcnosti sa podarí aj Advance a Wellbeing workshop. Verím preto, že prijmeš moje pozvanie a nakukneš prostredníctvom tohto článku do zákulisia 3-dňového transformačného víkendu, ktorého sa môžeš zúčastniť aj ty. Viac info nájdeš priamo tu.

Účastníci 2. PSYCH-K® Basic workshopu – 3.3. -5.3.2023

O prvom PSYCH-K® Basic workshope sa dočítaš v tomto článku. Ale teraz chcem začať slovami účastníkov, ktoré zdieľali bezprostredne po skončení 2. workshopu na Slovensku:

„Bolo to tak silné, že neviem nájsť ani slová. Za mňa obrovské ďakujem.“

Martina Ainikkamäki
Martina počas PSYCH-K® balansu

„Ďakujem hlavne sebe, že som si dovolila vôbec sem prísť. Tento seminár prebehol tak rýchlo, ale myslím si, že som tu správne a že PSYCH-K® je tá správna cesta.“

Mgr. Katarína Apoleníková

„Chcem poďakovať sebe, že som si to dovolila. Moc dlho som neváhala, keď som zvažovala či áno alebo nie. Počúvala som vnútorný hlas, že toto je tá správna cesta a teraz sa mi to len utvrdilo. Ďakujem za úžasne pripravenú prednášku a návod na život, ktorý začnem používať. A ako Janka Portugall povedala, možno sa aj ja stanem svetlom pre ostatných. Teším sa aj za seba, že sama pre seba nájdem radostnejšiu a ľahšiu cestu životom. Lebo to je pre mňa kľúčové.“

Ing. Marika Vrbičanová
Marika počas ukážky PSYCH-K® individuálneho sedenia

Čo bolo hlavnou motiváciou prihlásiť sa na workshop?

Niektorí sa chceli naučiť lepšie zvládať vlastné stresové situácie. Ďalší chceli sprevádzať na ceste iných ľudí práve pomocou tejto metódy a iní si chceli vyskúšať jej účinky priamo na sebe.

Sú medzi nimi aj takí, ktorí sa snažili už dlhšie počúvať samých seba a hľadať cestičky ako si pomôcť s vyriešením prehnaných kožných reakcií na potraviny.

Janka počas PSYCH-K® balansu

Ako vidíte s každým človekom je motivácia trošku iná. To, čo tých ľudí však spája je práve ochota zmeniť to, čo im už nevyhovuje, ísť do akciehľadať riešenia svojich problémov.

Na minulom aj súčasnom workshope boli aj manželské páry. Ja sa z toho veľmi teším, pretože keď partneri majú spoločný a účinný nástroj na zvládanie stresových situácií a na prácu s prevzatými vzorcami z detstva, je to akoby mali čarovnú paličku, pomocou ktorej môžu vyriešiť veľmi veľa konfliktov, nedorozumení a stresových situácií.

Teším sa z toho ešte viac aj kvôli ich deťom, ktoré budú vyrastať v podporujúcom prostredí a od ranných začiatkov budú vnímať, že existuje nástroj, ktorý im pomôže s prehľadom zvládať všetky životné situácie.

Svalový test medzi manželmi Rimovskými

„Za mňa jedno veľké ďakujem. Ďakujem aj môjmu manželovi, že mi umožnil zúčastniť sa tohto seminára po všetkých stránkach. Veľmi sa teším na praktizovanie a používanie PSYCH-K® v bežnom živote. Vnímam to tak, že toto je dôležitý bod v mojom živote k pozitívnej zmene, k užívaniu si života. Na to sa teším a som nesmierne vďačná za tento dar.“

Mgr. Viktória Rimovská
Workshop je nielen o informáciách, ale najmä o praktickom zvládnutí metódy.

Aké boli najväčšie „aha“ momenty z workshopu?

Väčšina bola prekvapená, aké je to vlastne jednoduché a ako rýchlo to funguje. Mať možnosť komunikovať s podvedomímmeniť nefunkčné staré vzorce je úžasné a ešte lepšie je, že tieto postupy sa dokáže naučiť skutočne každý.

Účastníci boli tiež prekvapení, keď na vlastnej koži zistili, že ich podvedomá myseľ si myslí úplne niečo iné ako ich logická myseľ – tzv. vedomá myseľ. Nie nadarmo som preložila video od Bruca Liptona, ktoré krásne vystihuje, ako podvedomá myseľ riadi náš život a že väčšina bežných ľudí sa rozhoduje z vedomej mysle iba v 5 % svojho dňa. Celý článok aj s videom si môžete pozrieť tu.

Marika s Katkou počas trénovania individuálneho sedenia

Tiež ich na workshope prekvapila sila jednotlivých balansov. Hoci navonok to vypadá, že sa skoro nič nedeje – človek len stojí alebo sedí – vo svojom vnútri môže zažívať silné emócie počas prebiehajúceho procesu.

Mnohí odchádzali s pocitom, že konečne našli to čo hľadaliúčinný a jednoduchý nástroj ako sa vysporiadať s každodennými výzvami.

Zároveň počas workshopu pocítili, aké to je, byť súčasťou PSYCH-K® komunity – patriť niekam, cítiť, že sú tu správne a majú svoje miesto. To je veľmi dôležitý benefit, ktorý s týmto workshopom získate ako bonus.

Ako ja vravím, zúčastnením sa workshopu, tvoja cesta len začína. Potom nastupuje tá dôležitá časť – používať PSYCH-K® každý deň na prácu so sebou i svojím okolím. Lebo len vtedy, ak my sami zažijeme osobnú premenu, dokážeme ku zmene inšpirovať aj iných. Len vtedy sa môžeme stať svetlom vo tme a žiariť do sveta svojimi darmi a jedinečnosťou.

Čo povedali na záver workshopu?

„Ďakujem, že som Vás spoznala, že som sa mohla cítiť s Vami tak dobre. Ďakujem za Michala a mužský element. Prišla som s tým, že som chcela všetko pochopiť. Niečo som pochopila, ale hlavne som zažila. A vnímam to ako taký začiatok veľmi dôležitej cesty a postupne budem hľadať skladačky, ktoré do toho zapadajú.

Mgr. Jana Zagorová

Mám všetok čas, ktorý potrebujem. Ďakujem za tento priestor a Vám všetkým. Vidím, že predo mnou je cesta, ktorú som začala. Ja som veľmi človek intuitívny, je to pre mňa veľká výzva – hemisféry, mozog a myseľ – ale zistila som, že je to dôležitá súčasť, ktorá mi do mojej skladačky chýbala.“

Mariana Jorikova

PSYCH-K® Basic workshopu sa môžu zúčastniť aj certifikovaní facilitátori, ktorí si chcú znova zažiť atmosféru workshopu a oživiť všetky princípy, ktoré sa kedysi naučili. Jeden z nich povedal:

Ja som si to veľmi užil. Cítim som sa vynikajúco. A veľmi sa teším, že tieto aktivity sú už aj na Slovensku a nemusíme cestovať do Prahy. Praha je super. Pre mňa to bola taká nakopávka k väčšej praxi so sebou aj inými ľuďmi. Teším sa, že aj v partnerskom živote sme našli nejaký systém, ktorý nám uľahčí komunikáciu. Je to pre mňa taký prekladový slovník. Ľahšie dokážeme pomenovať pocity, máme k tomu postupy, a tým pádom vieme nájsť aj riešenia. A som za to vďačný.“

Michal Rimovský

5 dôvodov prečo sa zúčastniť workshopu

  1. Získaš účinný a jednoduchý nástroj na prácu s emóciami, stresomlimitujúcimi vzorcami správania / myslenia.
  2. Zažiješ, aké to je patriť niekam – cítiť sa bezpečne a dobre, a pritom ľahko a rýchlo meniť, čo ti už nevyhovuje.
  3. Naučíš sa komunikovať so svojím podvedomím prostredníctvom svalového testu.
  4. Zistíš AKO odkrývať a prepisovať programy v ukryté v tvojom podvedomí, ktoré ti bránia napĺňať svoj potenciál.
  5. Spoznáš základné princípy prírody, ktoré sa ti stanú inšpiráciou pri riešení každodenných výziev v živote.

Netreba to chápať, ale hlavne zažiť. Každú jednu metódu, všetko, čo sa kedy naučíme, hlavne potrebujeme zažiť a aplikovať do každodenného života. A to je moje prianie, aby túto metódu všetci účastníci v živote aj skutočne využívali.

Metódu PSYCH-K® a jej účinky si treba zažiť na vlastnej koži, či už prostredníctvom individuálneho sedenia alebo rovno prísť na workshop. Potom ju môžeš používať nielen na sebe, ale aj na svojich blízkych či vo svojej koučovacej alebo terapeutickej praxi.

Čo by si som odkázala budúcim účastníkom workshopu? 

Keď ťa to, čo i len trošku ťahá, určite choď. Krásna časť Slovenska, skvelý hotel, reštaurácia, wellness, všetko super pripravené a zorganizované. Nie je nad čím váhať. Nájdeš vnútorný kľud´, naučíš sa pracovať so stresom, emóciami a svojimi podvedomými vzorcami správania. Workshop určite stojí za to. Neváhaj.

Všetky informácie o  PSYCH-K® Basic workhsope na Slovensku nájdeš tu.

Som nevyliečiteľná optimistka, mama 3 detí a autorka projektov Osloboď Svoju Myseľ, Rodinka výnimočných>> , Záhradné domčeky pre deti>> a tiež autorka vlastného systému detského znakovania>> . Pomocou projektu Osloboď svoju myseľ pomáham klientom pracovať s limitujúcimi presvedčeniami pomocou účinnej metódy PSYCH-K®, aby dokázali zažiariť svojím plným potenciálom a dosiahnuť to, po čom v živote túžia. Viac o mne si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.